.
z cyklu: „Państwo istnieje formalnie – 50”.

.

Takich Polska synów ma, jakich jej starsi i mądrzejsi wykształcić pozwolili. jj
albo
W głupocie i ciemnocie, żyje się w szczęściu i cnocie
powiedzenie z XVIII w.

 

Moralność to achillesowa pięta u zarządzających,
Muszą oni być przebiegli i kłamliwi ,a kandydaci na stanowiska administracyjne – usłużni i posłuszni.

 

Już przed ok. 100 laty jeden z największych naukowców polskich epoki rozbiorów prof. Feliks Koneczny udowodnił, że nauka musi iść przed oświatą inaczej nic z tego nie będzie.
Właśnie przed kilku dniami otrzymałem od znajomych z lubelskiego kopię artykułu pod wymownym tytułem „Szczepić czy edukować”. Jest to wywiad przeprowadzony z p. dr.Barbarą Hasiec, ordynatorem Oddziału Dziecięcego Chorób Zakaźnych szpitala im  Jana Bożego w Lublinie, a który ukazał sie w Medicus .lublin.pl
Jak tytuł wskazuje wywiad dotyczy bardzo aktualnego tematu masowych szczepień społeczeństwa. Jest to reminiscencja akcji podejmowanej na całym świecie przez firmy szczepionkarskie ukarane w macierzystym kraju olbrzymimi karami rzędu setek milonów dolarów. Dodatkowo niektóre z produktów tych form okazały się zwykłymi bublami i musza być wycofywane z obrotu. W związku z wycofywaniem z obrotu i karami oczywistym jest, że firma ponosi straty. I dla nikogo myślącego nie jest to tajemnicą, że bardzo chciała by sobie te straty powetować na innym odbiorcy. Jak wiadomo najlepszymi odbiorcami  „niepewnego towaru” są wszelkiego rodzaju nieuki, których najwięcej jest w państwach istniejących formalnie.
Już takie sformułowanie tytułu jest jednoznaczne, najpierw rąbać a potem myśleć. Zaczniemy więc od końca, czyli od edukacji w miarę podstawowej, aby zrozumienie, szczególnie dla opornych było łatwiejsze.
Już pierwsze pytanie i odpowiedz p. Doktor budzi zdziwienie.
Pytanie brzmi:  Szczepić czy nie szczepić;
Odpowiedź. „Szczepienia są najlepszym , najtańszym i najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia pacjenta przez zachorowaniem”.

 

A skąd p. Doktor o tym wie?  Żadnych takich opracowań nie przedstawia i na próżno byś Szanowny Medyku ich szukał. To jest typowy cytat gazetowy.

 

To poszukajmy konkretów naukowych.
W latach 2000 – 2012 liczba zachorowań na poliomielitis w Indiach – [przypomnę miliard dwieściemilionów ludzi, czyli 1/6 populacji światowej], wynosiła rocznie w granicach 200-250 chorych. WHO z B.Gatesem i jego fundacją  w 2011/12 roku rozpoczęli masowe szczepienia. Wielki sukces inaczej!  Zachorowało tylko 41700 dzieci, a wg innych danych 61.500. Widziecie więc jak szybko wzrosły wydatki na leczenie tych dziesiątek tysięcy poszkodowanych? Ile to na nich można zarobić.  A ile nowych – starych leków sprzedać?
A przecież to będą wszyscy przewlekle chorzy. Do końca życia mamy zysk zapewniony. Tylko propaganda czyli pijar odpowiedni i perpetum mobile uruchomione. To jest typowe myślenie ekonomisty. Zysk stały, bez konsekwencji. Wiadomo, że od 1986 roku formy szczepionkarskie zapewniły sobie immunitet sądowy i niemogą być karane za swoje produkty czy ich jakość. Przeczy to twierdzeniu p.dr  B.Hasiec o najbezpieczniejszym  i najtańszym zabezpieczeniu przed chorobami.!

 

Problem co prawda pokrzyżowali trochę nieuświadomieni rodzice, ponieważ chwycili ci prymitywni ludzie za strzelby i 8 szczepionkowców ubili. Tak właśnie reagują niewyedukowani obywatele. Stąd konieczność przymusowej edukacji.
No ale co tam jedna epidemia poszczepienna w Azji..
Lepiej pokażmy kraje ucywilizowane np. USA. W 2011 roku wybuchła epidemia Odry w NOWYM JORKU. Epidemia wybuchłą w szkole żydowskiej w 98 % zaszczepionej  w 100%. I co ? I nic!  Zachorowało tylko ponad 3000 dzieci i młodzieży. Nikt na świecie o tym nie trąbił. Przypomnę w polskiej epidemii było tylko ok. 100 chorych.
Takich przykładów można by monożyć a mnożyć. Np.  już w 1912 roku wakcynolodzy  osiągnęli rewelacyjny wynik w szczepieniu w Hamburg. Już co trzecie szczepione dziecko umierało. W sumie umarło ok. 36. 000 dzieci. Tylko w jednym okręgu!. Oczywiście w żadnym podręczniku wydanym  po 1945 roku nie znajdziesz Szanowny Czytelniku nawet śladu informacji o tym dowodzie głupoty. Stąd nasza  Koleżanka ma takie luki w wiedzy o szczepionkach i powtarza gazetowe slogany.
Kolejne pytanie i kolejne pomieszanie z poplątaniem.
Pytanie: „Czy obecnie sytuacja  epidemiologiczna w przypadku odry w Polsce  i  innych krajach się pogorszyła.”
Pani Doktór miesza zarówno czas, jak i teren, twierdzi bowiem z sufitu: „Każdego roku na świecie chorowało ok. 130 milionów ludzi?” Nie podaje niestety  kiedy, nie podaje gdzie.
A co na to epidemiologia?
Prawda jest taka, że np. najzabawniejsze w sytuacji straszenia rodziców są doniesienia prasy m.in  medycznej typu „wzrost zachorowań na odrę w Anglii” ,  „Epidemia odry w Anglii”. A  okazuje, że zamiast epidemii, na 3 000 000 mieszkańców Walii zanotowano jeden przypadek odry w marcu.  Pozostałe 8 przypadków było źle zdiagnozowanych, jak to podał szpital.

 

Podobnie w 1985 roku  w Teksasie wystąpiła „epidemia” odry  [The New England Journal od Medicine”[1987], wśród nastolatków Corpus Christi.  Dokumentacja wskazuje, że 99% uczniów było prawidłowo zaszczepionych!
W tymże samym roku  w 1885,  tym razem w Montanie zanotowano „epidemię” odry. Opisano tą  „epidemię”  w American Journal of Epidemiology. Zanotowano 137 przypadków odry. 98.7% dzieci było prawidłowo zaszczepionych. Autorzy doszli do rewelacyjnego wniosku : epidemia może się utrzymywać pomimo odpowiednio wykonanych szczepień”.
Kolejna „epidemia”gazetowa wybuchła w 1988 roku w Kolorado. Am.J. of Public Health opublikował to w 1991 roku. Na uczelni zanotowano 84 przypadki  odry. 98% studentów było prawidłowo zaszczepionych. Wniosek: epidemia odry może wybuchnąć wśród prawidłowo zaszczepionych.
1991 rok, nadal jesteśmy w Ameryce Północnej w pięknej Kanadzie [pachnącej żywicą] Can. Journal of Public Health publikuje pracę o epidemii odry w 1989 roku także wśród szczepionych.
1991-92 Rio de Janeiro. Pevista da Sociedadw Brasileira de Medicina Tropicale  publikuje pracę o wybuchu epidemii odry trwającą od marcu 1991 roku  do kwietnia 1992r. Aż 76,4% dzieci otrzymało szczepienia przeciwko odrze do pierwszego roku życia.
1992 r. Cape Town, RPA. South African Medical Journa 1 [ 1994]  opisuje przebieg epidemii, która wybuchła w sierpniu 1992 roku w wielu szkołach. Zasięg szczepień pokrywał 91 % dzieci.
26 lutego 2015
Farangis Najibullah i Saniya Toyken
Ministerstwo Zdrowia Kazachstanu starał się uspokoić rodziców o szczepionkach używanych, zauważając, że zostały one potwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia. Kazachstan wstrzymał ogólnokrajową kampanię szczepień przeciwko odrze dla nastolatków kiedy ponad 100 uczniów zachorował po otrzymaniu szczepienia.

 

Podobie  twierdzi p. Doktor: ”W Polsce przed wprowadzeniem szczepień chorowało 120 – 200 000 osób
A co na to medycyna? Jak najbardziej oficjalne wykresy i tabele umieralności na odrę w POlsce na przestrzeni lat, tj. od czasów powojennych pokazują wyraźnie, że odra samoistnie wygasała, dopiero działania wakcynologów za każdym razem po wprowadzeniu szczepionki powodują gwałtowny skok zachorowań. Przyznał to ostatnio nawet urzędnik CDC, że po szczepieniu dziecko jest jak bomba kulkowa, zaraża dookoła siejąc wirusem poprzez układ pokarmowy i oddechowy przez okres 4-6 tygodni. Stwierdza się wprost: osoba zaszczepiona rozprzestrzenia chorobę.
Widzimy więc wyraźnie, że pomimo twierdzeń tzw. wyszczepialność na odrę  nie maleje, tylko wzrasta w Polsce. Mało tego, zdecydowanie przekracza tzw. próg 95 % zaszczepionych. Wg teorii wakcynologów, wielkość ta powoduje uodpornienie całej populacji.
Mieliśmy już zdecydowanie większe epidemie, sięgające liczby 80 000 chorych i nikt szat nie rozdzierał. np. w 1980 zachorowało ok. 40 000 dzieci. w 5 lat później ok. 80 000, a obecnie tylko ok. 100 i od razu epidemia i straszenie?
I tak w 1977 roku zachorowało na odrę 44040 dzieci  i zmarło 22
w 1978  zachorowało 84073  a zmarło  37
w 1982 zachorowało 7620  zmarło 2 dzieci
w 1984   zachorowało 54 403  zmarło 16 [nowy rodzaj szczepionki?]
w 1989 zachorowało 7225  ani jedno dziecko nie zmarło
w 1990 zachorowało 56 471   zmarło 12 [nowy rodzaj szczepionki?]
w 1992 roku zachorowało 3695 dzieci zgonów nie zanotowano
 w 2006 r.  zachorowało  120
 w 2007 r.  zachorowało  140
w  2008 r.  zachorowało  100
w  2009 r.  zachorowało  115
w  2010 r.  zachorowało    13
w  2011 r.  zachorowało    38
w  2012 r.  zachorowało    70
Proszę zauważyć, że  wyszczepialność w roku 1995 spadła do ok. 60% to także nie mieliśmy epidemii!!!
Pani dr B.Hasiec cały czas miesza liczby,  raz podaje zachorowania w Europie, raz na świecie ale zupełnie pomija Polskie oficjalne dane. Dlaczego?
Liczby nie są najmocniejszą stroną p.Doktór. Łatwo obliczyć, że jeżeli wystarczy 95% zaszczepionych, aby wg wakcynologów populacja była odporna, a my mamy 98% zaszczepionych, to jest to ogromna różnica.  Ok.5% dzieci to jest co najmniej  15 000 – 30 000 dzieci rocznie.Tyle może być nieszczepionych. A u nas do chwili obecnie jest wg oficjalnych danych tylko ok. 30% tej wielkości nieszczepionych. W czym więc problem?

 

Pytanie: „czy w innych krajach szczepienie przeciwko odrze jest obowiązkowe”
Odpowiedź: ‚We wszystkich krajach europejskich szczepienie przeciwko odrze jest obowiązkowe.” 
 A co na to epidemiologia: jest to oczywista nieprawda. W większości krajów europejskich nie ma przymusu szczepień, nawet w Rosji. Anglia, Niemcy dwa największe kraje i nic się nie dzieje. Powyżej podałem przykład gazetowej paniki w Anglii.

 

Pytanie: „Czy odra jest groźną chorobą”
Odpowiedź:  Cały fragment odpowiedzi jest totalnym pomieszaniem z poplataniem. Nie będę przepisywał treści, szkoda czasu.

 

Miesza p. doktor zarówno przebieg choroby jak i powikłania. Występowanie powikłań u dzieci z powikłaniami, możliwymi u dorosłych. Zapomina, że szczepionka, jeżeli nawet uodparnia to na kilka lat a nie na cale życie.
A co na temat odry ma do powiedzenia nauka:
Przypomnę poniżej, co na temat choroby  zwanej odra – podają podręczniki medyczne.
Wg Oksfordzkiego Podręcznika Chorób Klinicznych z 1992 roku, a więc przed monopolizacja prasy medycznej przez przemysł, znajdujemy informacje „odra  jest to choroba wirusowa – paramykowirus, który rozprzestrzenia się drogą kropelkową powodując katar, osłabienie,wysypkę. Charakterystyczne są tzw. plamki Koplika na śluzówce policzków, które wyglądają jak duże grudki soli. Wysypka o charakterze plamistym pojawia się za uszami w okresie od 3-5 dnia. Następnie rozprzestrzenia się na całe ciało i staje się zlewna.
LECZENIE: TYLKO IZOLACJA!!!!
W krajach uprzemysłowionych na ogól choroba kończy się całkowitym wyzdrowieniem”.
Ta cała choroba mieści się  na 10 cm bieżących druku [05.stroniczki] w podręczniku, który liczy sobie 800 stron.

 

Odra: leczenie objawowe, leki przeciwgorączkowe i uśmierzajace kaszel. Właściwe pielęgnowanie, wietrzenie pokoju,  nieprzegrzewanie dzieci – Podręcznik dla średnich szkół medycznych. Państwowe Wydawnictwa Lekarskie 1998.
Odra: nie ma leczenia swoistego.W odrze niepowikłanej stosuje się leczenie objawowe. Źródła jaskrawego światłą powinny być przyćmione z powodu światłowstrętu. Podaje się leki przeciwgorączkowe i uśmierzające kaszel. Podręcznik choroby pasożytnicze i zakaźne.Państwowe Wydawnictwa Lekarskie 1996.
Czyli jak to z odrą wygląda od strony medycznej możecie się Państwo sami przekonać na podstawie cytatów z wymienionych podręczników. Cała reszta gazetowej wiedzy  przedstawianej przez mass media to tylko i wyłącznie chęć straszenia.
Powikłania ;
W karajach o wysokiej stopie życiowej choroba kończy się całkowitym wyzdrowieniem. Kraje o niskiej stopie życiowej to kraje afrykańskie.
To jest elementarna wiedza medyczna.
W 2012  organizacja Chatom Primary Care złożyła pozew przeciwko Merck o fałszowanie tej szczepionki. Organizacja stwierdza, że epidemia świnki w 2006 na Środkowym Zachodzie oraz  w 2009 roku  była spowodowana oszukańczą szczepionką. Rozumiesz teraz PT Czytelniku, że mogą za tym pozwem być nałożone wielosetmilionowe kary. Merck zabezpiecza się ogłupiając Polaków i zawczasu stosując przymus szczepień poprzez także epidemię strachu. Ewentualne straty będą zabezpieczone sprzedażą w Polsce?

 

 

Zamiast przebycia choroby nie wymagającej leczenia, możesz zafundować swojemu dziecku powikłania poprzez szczepienie, ujawnione w ulotce firmowej:
1 – zapalenie tkanki podskórnej,
2 – odrę o nietypowym przebiegu,
3 – gorączkę, omdlenie, zawroty głowy, drażliwość,
4 – zapalenie naczyń krwionośnych, zapalenie trzustki, zapalenie ślinianek,
5 – cukrzycę, trombocytopenię, plamicę, regionalne zapalenie węzłów chłonnych,
6 – wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy,
7 – encefalopatię czyli uszkodzenie mózgu,
8 – zapalenie stawów,
9 – podostre twardniejące zapalenie mózgu SSPE, rozsiane ostre zapalenie mózgu,
10 – zespół Guilliana – Barre , padaczkę,  ataksję, wielonerwową polineuropatię
11 – porażenie mięśni ocznych, parestezje.

 

Tak wiec wydają się, że odpowiedzi p. dr B.Hasiec  są co najmniej dyskusyjne, gdyby nie fakt, że brała udział w programie testowania szczepionek. Testowanie szczepionek jest to po prostu eksperymentem medycznym. Ciekawe więc, czy rodzice tych szczepionych dzieci wiedzieli, że na ich dzieciach testuje się preparaty. Po drugie, czy dostali właściwą informacje o możliwości powikłań i czy podpisywali świadomą zgodę, że biorą udział w eksperymencie.?
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0264410X11001903

 

„Szczepione są dzieci z rodzin biednych, niewykształconych z dzielnic lumpenproletariatu, kolorowi.
Nie szczepią się dzieci z rodzin bogatych, wykształconych, białych”- USA.

 

A do której grupy Ty Czytelniku należysz?
Firma Merck zarobiła tylko  na szczepionce MMR 139 4000000 dolarów.
na szcepionce przeciwko pneumoccocom tylko 746 000 000 dolarów
na szczepionce przeciwko roatawirusom 658 000 000 dolarów
na szczepionce Gardasil-Siligard 173 800 0000 dolarów.
Amerykan Academy of Pedaitrics opublikowała w numerze z dnia 05 stycznia 2015 roku  informację, że szczepionka przeciwko odrze – wszystkie 4 szczepy wirusa powodują  zakażenie ogólnoustrojowe. Nowa szczepionka MMR-V zawiera 10 razy większą ilość ospy wietrznej. Jest ona  produkwoana na tkankach pochodzacych z aborcyjnych płodów. także nie jest przebadana pod kątem bezpieczeńśtwa.
Epidemia ospy w Nowym Yorku opiswał to doskonale dr Chas.M.Higgings 17 września 1919 roku.
Na terenie miasta i stanu Nowy Jork było w okresie 15 lat , więcej zgonów z powodu szczepień aniżeli z powodu choroby-ospy”.
Wyraźnie jest widoczne, że p.dr B.Hasiec nie zna także ostatniego piśmiennictwa na temat odry, świadczy o tym jej stosunek do tzw.  tea party, czyli wspólnej zabawy chorych ze zdrowymi, twierdzi bowiem, że to jest” bardzo niebezpieczny pomysł”. A co na to medycyna:?

 

Przebycie naturalne odry chroni przez rakiem limfatycznym u dorosłych. [Leuk.Res.2006.30.8.]
Przechorowanie odry zabezpiecza  w ok. 50% przed zachorowaniem na Chorobę Hodgkina [Br.J.Cancee 2000.82.]5.
Przechorowanie naturalne odry, świnki lub różyczki w dzieciństwie zabezpiecza  w znaczym stopniu przed zachorowaniem na raka układu limfatycznego. [J.Cancer 2005.115.4].
Odkryto, że niemowlęta niechorujące w dzieciństwie na pospolite infekcje mają największe ryzyko rozwoju białaczki [BMJ 2005.330.1294].
Podobnie udowodniono, że narażenie na infekcje wirusowe chroni przed białaczką [Int.J.Cancer 2011.128.7].
Mało tego dobrego,  pojawiła się praca w Genet.Engineered, że leczenie raka może być skuteczniejsze po zakażeniu chorego wirusami odry, ospy wietrznej, świnki czy grypy.
O toksyczności szczepionek już nie wspomnę, ale podam porcję samego aluminium wstrzykiwaną niemowlakowi.
Ciekawe dlaczego p. Doktor o tym nie wspomina, a przecież Ustawa obliguje ją do edukacji rodziców.
J.Am.Geriatr.Soc 2014Dec;62(12) 2327 -32
JAMA  1988 15 kwiernia; 279 (15) 1200-5
Nowotwor Biol 2014.październik 31
Alim.Pharma.Ther 2009, 01 lipca 30, 113-25
J.Eur Acad Derma Vener 2014 grudzien 15
Anticancer Res 2011 Sept.31
Eur J.Cancer 2010 Aug,46 , 2196-205
Br.J.Cancer 2014,27 maj.2772-84
PubMed 3618578
Pub Med 1994745
Pub Med 1884314
Pub Med  7740350
J.Am.Geriatr.Soc 2014Dec;62(12) 2327 -32
JAMA  1988 15 kwiernia; 279 (15) 1200-5
Nowotwor Biol 2014.październik 31
Alim.Pharma.Ther 2009, 01 lipca 30, 113-25
J.Eur Acad Derma Vener 2014 grudzien 15
Anticancer Res 2011 Sept.31
Eur J.Cancer 2010 Aug,46 , 2196-205
Br.J.Cancer 2014,27 maj.2772-84
Rozpowszechnianie wszelkimi sposobami, szczególnie w Ośrodkach Zdrowia jak najbardziej wskazane.
Gdańsk 14maja2015r.