Z cyklu; „W – 125, Listy do Wnuczka”

 dr J.Jaśkowski

 

 

   Za co nie lubię Polaków?

  Ponieważ zdrajców i renegatów biorą za bohaterów i stawiają im pomniki”

   Katarzyna II

 

 

 

Kochany Wnuczku.

 

Kontynuując przebieg wydarzeń z lat 20 – tych, ubiegłego wieku, wydaje się, że jedyną dewizą tego z łaski niemieckiej naczelnika było :

 

„co by tu jeszcze można było spieprzyć,

co by tu jeszcze można było spieprzyć,  Panowie”

Młynarski

 

 

Doskonały plan gen. Rozwadowskiego, polegajacy na zatrzymaniu hord sowieckich na linii  Wisły i poludniowym uderzeniem zamknięcie ich w kotle i unicestwienie, nie został w pełni wykonany. Proste zadanie poprowadzenie uderzenia w określonym czasie przez Piłsudskiego – Gineta – Selmana nie zostało dokładnie przeprowadzone.

A jeszcze to Piłsudski – Ginet – Selman spieprzył, opóźniając uderzenie o dwa dni. Podobnie uniemożliwił udzielenie pomocy Powstańcom Śląskim kiedy to Niemcy uderzyli na nas w plecy w czasie przygotowań do obrony Warszawy.

O zdradzieckich działaniach tego typka świadczy wstrzymanie pomocy w 1918 roku dla walczącego Lwowa, przez dwa tygodnie w Lublinie.

Nieudzielenie pomocy Powstańcom Wielkopolskim  i wiele podobnych działań.

Dlaczego nie pisze się otwarcie, że ten tzw przewrót majowy to po prostu wojskowy zamach stanu wykonany za pieniądze City of London? Zamach stanu podobny jak np. Mussoliniego, przeprowadzony także za pieniadze City of London. Mussolinii także był agentem City od co najmniej 1916 roku.

 

Proszę zadaj proste pytanie swoim historykom, znajomym itd.:

„ Jaki był powód przeprowadzenia zamachu majowego przez Gineta – Selmana -Piłsudskiego”

Na przeprowadzenie tego zamachu otrzymał aż 800 000 funtów.. Wydał 600 000 i 200 000 zwrócił z pokwitowaniem!

A kto wie, że celem była prywatyzacja kopalń i hut, podobnie jak zamach stanu Wrony gen. jaruzelskiego miał przygotować prywatyzację i przejęcie majątku i bogactw naturalnych przez City of London.

Kto wie, że już w 26 października 1926 roku podporządkowano Bank Polski Konsorcjum Rotchilda

Czyli Polska utraciła samodzielność.

Przecież wielokrotnie powtarzano, że

 

nieważne kto rządzi

ważne kto drukuje pieniądze

 

Poniżej treść rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 października 1927 roku.

„O planie stabilizacji i zaciągnięciu pożyczki zagranicznej” z dnia 26 października 1927 roku.

 

„Rząd oświadcza, że zgodnie z rozporządzeniem z 26 października 1926 roku, zrzekł się prawa emisji biletów bankowych i  że nie będzie ich więcej emitował. Bank Polski będzie jedyną instytucja emisyjną.

Na mocy obecnego statusu Bank Polski, jako spółka akcyjna, jest całkowicie niezależny od rządu.

Rząd nie jest upoważniony do uzyskiwania zaliczek od Banku, do emisji biletów na pożyczki dla rządu z wyjątkiem tych, które się mieszczą wyraźnie w granicach dozwolonych przez Statut Banku”.

 

Trzecią ważna przyczyna zamachu majowego, były próby stworzenia współpracy Czechów z Polska. Było to sprzeczne z planami tworzenia małych całkowicie zależnych od City of London państewek.

Plan przewidywał stworzeni czegoś podobnego do fuzji litewskiej.

Przypominam, że w 1939 Czesi podjęli ponownie taką próbę, całkowicie zlekceważoną przez zdradzieckich generałów. Aż 6 generałów polskich już 2 września uciekło zostawiając swoje oddziały na pastwe losu. Tylko jeden Dąb – Biernacki został zdegradowany. Reszcie nic się nie stało. Nawet nie wspomina się o tej jawnej zdradzie  w podręcznikach szkolnych.

Naczelny wódz Rydz -Śmigły już 3 września , w kilka godzin po tym, jak Anglia i Francja wypowiedziały wojnę Niemcom, śmigał do Rumunii.

 

Jak wiadomo, w owych czasach ani telefonów satelitarnych ani komórek nie było. Tak więc można z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością stwierdzić, że Śmigły porzucił naczelne dowództwo już 3 września.

Nie chcę być złym prorokiem, ale obecna sytuacja dokładnie przypomina tą z 1939 roku. Także cała masa pustych fazesów, a 26 lat zostało nie tylko stracone ale zlikwidowano Armię Polska i sprowadzono ją do korpusu najemników biorących udział w tzw. „walce z terroryzmem” czyli literackiej fikcji.

Walka z terroryzmem ogłoszona w 2001 roku służy opanowaniu bogactw naturalnych przez City of London.

Poza tym zlikwidowano polski przemysł zbrojeniowy, czyli ubezwłasnowolniono państwo.

O przejęciu Banku Centralnego już kilka razy pisałem,

 

Czwartą przyczyna zamachu majowego, był komplet reform z reformą wyborczą na czele. Muszę przypomnieć, że ordynacje wyborczą tzw. mniejszościową narzucili nam Anglicy w ramach Traktatu Wersalskiego. Stworzyła ona, tylko dla Polski, tzw. pojęcie mniejszości narodowe. Przypomnę, że do dnia dzisiejszego takie pojęcie w stosunku do Polaków w Niemczech nie istnieje, chociaż podobno już ok. 5 milinów tam przebywa.

 

Jako ciekawostkę przypomnę, że to niekto inny ale Ginet – Selman zwany w Polsce Piłsudskim zorganizował Szwadrony Śmierci alias Czarne Szwadrony, alias Huzarów Śmierci, alias Brygady Śmierci w celu mordowania przeciwników politycznych. Oddziały te zamordowały wielu oficerów  w tym kilku generałów np. gen. Rozwadowskiego, gen. Zagórskiego, gen. Malczewskiego, gen.  Hempla,gen. Franka itd.

Przypomnę, że podobne działania odbywają się obecnie np. Za jednym zamachem zlikwidowano polskie lotnictwo w tzw. Katastrofie w Mierosławcu.

W Polsce działa tzw. seryjny samobójca, z którym wymiar sprawiedliwości nie może sobie dać rady.

I wracamy do smutnej rzeczywistości. Proszę zauważyć jak zgraja użytecznych idiotów [ Haim Goldman alias Władimir Ulianow alias Włodzimierz Lenin] stawia w różnych miastach i miasteczkach pomniki, imieniem tego litwaka, brata stryjecznego  Selima -  RUFINA W POLSCE ZWANEGO  – F. Dzierżyńskim,

Ojciec Piłsudskiego był oberpolicmajstrem w Warszawie, złodziejem i łapownikiem.

„Bolka” także nagłaśniają polskojęzyczne mass media , niemieckich właścicieli, pod amerykańskim zarządem do 2009 roku.

 

Takie są skutki powszechnej, państwowej, edukacji. Roboty Biologiczne nie dbając o fakty realizują procedury czy wytyczne.

 To bardzo smutne, ale fakty wskazują jednoznacznie, że pojęcie Narodu zostało zatarte i są obecnie tylko grupy interesów realizujących  wytyczne City of London, różnymi sposobami.

 

Ot, takie smutne myśli naszły mnie w ten Deszczowy i Ponury Dzień. Dzień Zadusznych, Dzień Zmarłych!

P.S. A tak na marginesie można od razu zorientować sie jakie witryny są POLSKIE a jakie polskojęzyczne. Wystarczy zobaczyć z kogo robią bohaterów

 

City dba o swoich agentów! vide obecne awanse. Poniżej mapa Chazarii.

 

 

pastedGraphic.pdf ¬

 

Mapa Polski po zajęciu terenów tzw „Dzikich Pól”, Zarówno Kijów jak i inne miasta „Ukrainy” znadują sie w granicach Polski

 

 

 

1__#$!@%!#__pastedGraphic.pdf ¬


http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/04/dr-jerzy-jaskowski-ukraina-koniec-bliski/


http://www.fronda.pl/blogi/nie-jestesmy-z-tego-swiata/jerzy-jaskowski-ukraina-zydowsko-chazarski-kaganat-remarke,40492.html


http://www.polishclub.org/2016/08/05/dr-jerzy-jaskowski-oglupianie-polakow-trwa-kwasniewski-cia-weterani/


http://www.polishclub.org/2015/02/26/dr-jerzy-jaskowski-gdzie-sa-zydzi/


http://mybudowlancy.blogspot.com/2016/08/czy-polska-jest-szykowana-do.html


http://educodomi.blog.pl/category/dr-jaskowskiego-historia-i-polityka/


http://www.polishclub.org/2012/11/04/dr-jerzy-jaskowski-historia-polski-szczeglnie-xx-wieku-w-skrcie/


http://www.polishclub.org/2012/11/04/dr-jerzy-jaskowski-historia-polski-szczeglnie-xx-wieku-w-skrcie/

 

 

Gdańsk 01.X.2016 r.

kontakt. jerzy.jaskowski@o2.pl